Wniebogłosy
nd. 06-09-2020, 13:00
Warsztaty śpiewu naturalnego
Facebook | YouTube
Warsztaty śpiewu, które będą próbą odnalezienia własnego naturalnego głosu, stanowiącego punkt wyjścia do zgłębiania stylów i manier w śpiewie tradycyjnym nizinnej Polski. Dzięki ćwiczeniom oddechowym i emisyjnym w różnych kontekstach i nastrojach, w formie zabaw głosowo-ruchowych, nauka techniki wydobycia głosu będzie przyjemna i możliwa dla każdego.
ZOBACZ ODC. 1 WARSZTATÓW

ZOBACZ ODC. 2 WARSZTATÓW

ZOBACZ ODC. 3 WARSZTATÓW

ZOBACZ ODC. 4 WARSZTATÓW

Agata Harz, ur. w 1965 r. w Kairze. W latach 1985-1990 studiowała Afrykanistykę na Uniwersytecie Warszawskim. W młodości członkini chóru „Lutnia” w Stowarzyszeniu im. Piotra Maszyńskiego w Warszawie. Obecnie artystka i śpiewaczka zajmuje się archaicznymi technikami śpiewu, prowadząc badania terenowe w różnych regionach Polski. Archiwizuje stary folklor oraz uczy się pieśni bezpośrednio od starszych śpiewaków i śpiewaczek wiejskich. Zdobytą wiedzę z powodzeniem wykorzystuje w pracy edukacyjnej i artystycznej, biorąc udział w wielu projektach, od muzyki dawnej poczynając (zespół „Ars Nova”), na współczesnej muzyce eksperymentalnej kończąc (Gębofoniczny zespół wokalny „Gęba”). Wokalistka „Bractwa Ubogich”, pierwszej w Polsce kapeli z miasta zajmującej się polską muzyką tradycyjną „in crudo”, wokalistka zespołu „Pies szczeka” oraz „Wędrowiec” (I nagroda na festiwalu Nowa Tradycja, CD Wędrowiec „Wędrują nuk nie uzywają”). Współtwórczyni awangardowej grupy „Księżyc” (CD „Nów” i „Księżyc”, „Rabbit Eclipse”). Współorganizatorka kilku Taborów Domu Tańca w Chlewiskach, w Szczebrzeszynie, Prowadziła warsztaty m.in. na Taborach Domu Tańca, w Instytucie Kultury Polskiej UW, na Festiwalu Wszystkie Mazurki Świata, Festiwalu Skrzyżowanie Kultur, na Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym. Współpracuje z Filharmonią Narodową w Warszawie oraz z Teatrem Polskiego Radia.